Bursztynowe Centrum Gier i Zabaw Dawnych

Jeżeli masz pomysł i chcesz z nami go zrealizować ...
gustaf
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 28 wrz 2015, 14:34
Kontaktowanie:

Bursztynowe Centrum Gier i Zabaw Dawnych

Postautor: gustaf » 08 maja 2016, 22:28

Idea
Stworzenie miejsca spotkań w przestrzeni średniowiecznego portu, integrującego lokalne społeczności przez gry-sport, tworzące perspektywy odnalezienia się w naturalnych relacjach społecznych.
Obrazek

Opis projektu

W Elblągu brak darmowych miejsc spotkań w plenerze dla integracji lokalnych społeczności. Atrapy relacji międzyludzkich: komputery-tv, wypierają tradycyjne formy spędzania czasu wolnego, dlatego chcemy przywrócić obyczaj wspólnego spędzania czasu. Korzystając z możliwości, jakie daje powstający w Elblągu Alternatywny Ośrodek Kultury- Bursztynowy Port, chcemy stworzyć równolegle-BURSZTYNOWE CENTRUM GIER i SPORTÓW DAWNYCH. Projekt realizowany jest przy Starówce, nad rzeką, w miejscu najatrakcyjniejszym spacerowo. Centrum składać się ma z plenerowych torów, plansz i pionów do gier w skali powiększonej, stanowisk do planszowych gier klasycznych-chata, plenerowych mebli oraz bezpiecznego ogniska i grilla, tak by grupy przyjaciół aranżowały swój czas atrakcyjnie. Stworzymy miejską ligę dla grup przyjaciół, starej wikińskiej gry KUBB, by na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalno-sportowych miasta. Cykliczne rozgrywki odbywać się będą na terenie repliki średniowiecznego portu.
Zgłaszający projekt

Elbląska Spółdzielnia Socjalna Wehikuł Czasu Wikingowie Słowianie Bałtowie

Strona na której można oddać głos http://lechstarter.pl/projekt/219-bursz ... aw-dawnych
beatka
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 wrz 2015, 15:16
Kontaktowanie:

Wyspa Spichrzów czeka na twój głos!

Postautor: beatka » 16 maja 2016, 23:40

Elbląg zajmuje obecnie piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie, w którym można wygrać 100 tysięcy złotych. Elbląscy wikingowie za tę kwotę chcą stworzyć na Wyspie Spichrzów Bursztynowe Centrum Gier i Sportów Dawnych. Ma to być pierwszy krok do budowy repliki osady Truso. Głosowanie trwa do 5 czerwca. Ty też możesz pomóc wygrać!
Głosować można za pośrednictwem Facebooka i strony konkursu http://urbanforms.org/lechstarter?projekt=219-bursztynowe-centrum-gier-i-zabaw-dawnych&_ga=1.152673210.2017686394.1462398141.

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości