Strona 1 z 1

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu ponownie uzyskała Certyfikat „Uczelnia Liderów"

: 12 lip 2016, 21:58
autor: beatka
Misją Programu „Uczelnia Liderów”, który realizują wspólnie Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Kreatywna PRC, jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni, cechujących się otwartością na potrzeby otoczenia zewnętrznego.

Podczas tegorocznej gali certyfikaty oraz wyróżnienie dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odebrała Prorektor ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu – dr Iwona Kijowska.
Uczelni przyznano dwa certyfikaty i wyróżnienie:

- Certyfikat Jakości Uczelnia Liderów 2016 na okres lipiec 2016 – czerwiec 2017 za kształcenie absolwentów zgodnie z wymogami rynku pracy, otwartość na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, innowacyjność i nowoczesność oferty dydaktycznej oraz wysoką jakość kształcenia;

- Certyfikat Złoty dla uczelni, które wyróżnienie „Uczelnia Liderów” odebrały już po raz szósty, a zatem uczelnie certyfikowane rokrocznie, od pierwszej edycji (2011). Jest to dowód na to, że PWSZ w Elblągu od wielu lat utrzymuje najwyższy poziom edukacji praktycznej, a wysokie noty wystawiane przez ekspertów to nie jednorazowy sukces, ale stała tendencja, powielana w każdej kolejnej edycji Programu „Uczelnia Liderów”;

- Wyróżnienie Specjalne za osiągnięcie największego progresu w dziedzinie innowacyjności kształcenia, wspierania edukacji praktycznej studentów oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w okresie od poprzedniej pozytywnie zakończonej certyfikacji.